کاربران از اینتل به‌خاطر فروش پردازنده‌ها با آسیب‌پذیری Downfall شکایت کردند

ویژگی امنیتی جدید اندروید ١٤: غیرفعال کردن شبکه 2G توسط ادمین آی‌تی

اخبار

کاربران از اینتل به‌خاطر فروش پردازنده‌ها با آسیب‌پذیری Downfall شکایت کردند

کاربران از اینتل به‌خاطر فروش پردازنده‌ها با آسیب‌پذیری Downfall شکایت کردند

جمعی از مصرف‌کنندگان با این ادعا که اینتل از آسیب‌پذیری خطرناک Downfall آگاه بوده و همچنان به فروش محصولات آسیب‌پذیر در بازار ادامه داده است، از این تراشه‌ساز بزرگ شکایت کرده‌اند.

پیش از صحبت درباره شکایت، طبق گزارش Wccftech، آسیب پذیری Downfall محتویات رجیستری سخت‌افزار را نشان می‌دهد و به‌طور بالقوه منجر به سرقت داده‌ها می‌شود. با‌این‌وجود، اینتل اعلام کرده که این مشکل بیشتر بر تراشه‌های قدیمی Tiger Lake/Ice Lake تأثیرگذار است.

شکایت از اینتل به‌خاطر آسیب‌پذیری Downfall

پنج خریدار CPU ا‌ینتل که این شکایت را تنظیم کرده‌اند، ادعا می‌کنند که این شرکت از سال 2018 از آسیب‌پذیری پردازنده‌های خود با خبر بوده است. در این شرایط اینتل نه‌تنها امنیت میلیون‌ها کاربر را به خطر انداخته، بلکه پیامدهای این آسیب‌پذیری منجر به کاهش 50 درصدی عملکرد پردازنده‌ها شده است.

به گفته شکایت‌کنندگان، اینتل برای مدتی طولانی از آسیب‌پذیری Downfall اطلاع داشته و حتی بااین‌وجود نیز در طول پنج سال گذشته هیچ تلاش برای رفع مشکل نکرده است. علاوه‌بر‌این، گفته می‌شود که اینتل از «بافرهای مخفی» استفاده کرده است که اساساً به‌منظور سرکوب تهدیدات امنیتی برای یک دوره موقت طراحی شده‌اند. درواقع این رویکرد به‌جای رفع مشکل، وقوع حادثه امنیتی را تقویت کرده و منجر به حملاتی ازجمله سرقت اطلاعات شده است.

اینتل هنوز نسبت به این شکایت و ادعاهای آن واکنشی نشان نداده. بااین‌وجود، آسیب‌پذیری Downfall هم مصرف‌کنندگان و هم کسب‌وکارها را در معرض خطر قرار می‌دهد و می‌توان انتظار داشت که تیم آبی با دردسرهای زیادی روبه‌رو شود. البته باید اشاره کرد که این دسته از آسیب‌پذیری‌ها در صنعت فناوری کاملاً رایج هستند و معمولاً شرکت سازنده به‌عنوان مقصر شناخته نمی‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 نظرات کاربران
ارسال نظر